2. Зимни спортове
  3. "Дяволите" разпиляха Рейнджърс и изравниха серията (видео)

"Дяволите" разпиляха Рейнджърс и изравниха серията (видео)

Зак Паризи вкара два гола и направи една асистенция, Брус Салвадор пък добави още едно попадение за успеха на Ню Джърси Девилс с 4:1 над Рейнджърс в четвъртата среща от финалната серия в Източната конференция на НХЛ. След този успех на Дяволите pезултатът е изравнен 2-2 победи.

Вратарят-ветеран на домакините Мартин Бродюр спаси 27 удара към мрежата, а единствено се пропука в третата част на мача, когато Федотенко отбеляза единствения гол за гостите. Освен това вратарят асистира за последното попадение на своите, реализирано от Паризи на празна врата.

Домакините бяха пределно мотивирани след поражението с 0:3 в третата среща и осъществиха натиск още от първите минути. Малко изненадващо, 8:10 минути след началото на мача те поведоха с изстрел от далеч на Брус Салвадор, изненадал вратаря Марек Жидлицки. По-малко от три минути след това Травис Заяц вкара за 2:0 след пас на Паризи.

Втората част беше наситена с доста единоборства и наказания, като Марк Щал излезе за пет минути заради грубо нарушение, както и капитанът на гостите Райън Калахан и крилото на Дяволите Иля Ковалчук. 2:41 секунди след началото на третата третина обаче Паризи вкара за 3:0 при числено превъзходство. Руслан Федотенко намали на 1:3, но на празна врата Паризи оформи крайния резултат. Грозните сцени продължиха и след края на мача, като Майк Ръп от състава на гостите удари в лицето вратаря Бродюр.