2. Зимни спортове
  3. Джейсън Спеца донесе успеха на Отава над Едмънтън

Джейсън Спеца донесе успеха на Отава над Едмънтън

Джейсън Спеца вкара гол от дузпа за отбора на Отава, който победи с 4:3 Едмънтън в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

До удара на Спеца се стигна, след като Сенаторите изоставаха на два пъти в резултата, но пропуснаха шанс да спечелят двете точки много преди последната сирена за двубоя. Крис Нийл вкара третия си гол за сезона седем минути преди края на третата част, с което изведе Сенаторите напред в резултата за 3:2.

Само две минути по-късно обаче Жилбер Брюл изпрати мача в допълнителна четвърта част, след като вкара с далечен удар, изненадал Паскал Леклер.

Вратарят на Отава спаси 31 шайби, докато стражът на гостите Джеф Дроан-Делорие отрази 22 удара.