2. Зимни спортове
  3. Едмънтън изненадващо победи Колорадо като гост

Едмънтън изненадващо победи Колорадо като гост

С гол на новобранеца Тейлър Хол 29 секунди преди края отборът на Едмънтън Ойлърс изненадващо победи тима на Колорадо Аваланч с 3:2 като гост в среща от поредния кръг в НХЛ.

С гол на новобранеца Тейлър Хол 29 секунди преди края отборът на Едмънтън Ойлърс изненадващо победи тима на Колорадо Аваланч с 3:2 като гост в среща от поредния кръг в НХЛ.

Гостите поведоха набързо с 2:0 още в първата част, като головете бяха дело на Джилбърт Брюл и Андрю Колиано и паднаха в рамките на четири минути. Кевин Шатънкърк намали още до края на първата третина, а Мат Дючен изравни през втората част. И когато двубоят отиваше на продължение Хол попари домакините с трети гол за Едмънтън.

С много голям принос за успеха на Ойлърс бе вратарят Мартин Гербер, който спаси 35 удара. Въпреки победата Едмънтън остава последен в Северозападната дивизия, а Колорадо изпусна възможността да се изкачи на върха в същата дивизия.