2. Зимни спортове
  3. Едмънтън Ойлърс победи Лос Анджелис Кингс с 5:4 след дузпи

Едмънтън Ойлърс победи Лос Анджелис Кингс с 5:4 след дузпи

Дъстин Пенър изравни резултата (4:4) за Ойлърс при 11:37 оставащо време, докато Марк Пулио и Алес Хемски решиха спора с попадения при изпълнението на дузпи.

Пулио, Андрю Колиано и Итън Моро се разписаха в първата част на срещата. Бившият страж на Кингс Матю Гарон, който се присъедни към Ойлърс като свободен агент през 2007 г отрази шайбата 32 пъти в протежението на мача, като също така спря два от общо трите наказателни удара в развръзката.

Кингс отвърнаха на удара, изравнявайки резултата в рамките на само 8:31 минути през втората третина. Анце Хандзус и Нихал Копитар отбелязаха на две минути един от друг, като началото на головата серия дадоха Джарет Стол и Александър Фролов. Стражът Джейсън Лабрера направи по 15 спасявания в последните две редовни части.