2. Зимни спортове
  3. Екатерина Юриева безапелационна в Антхолц, грандиозен провал за Нойнер

Екатерина Юриева безапелационна в Антхолц, грандиозен провал за Нойнер

Номер едно в ранглистата за Световната купа по биатлон Екатерина Юриева консолидира първата си позиция с победа в последния старт в Антхолц преди световния шампионат в Пионг Чанг.

18 хиляди ентусиасти станаха свидетели на едно изключително състезание от масовия старт на трасето в долината Антхолц.
Рускинята завърши пред конкуренцията си с време от 36:37.8 минути, на 13.4 секунди пред най-близката Хелена Йонсон от Швеция, която записа ново подиумно класиране. Кайса Мекерайнен от Финландия остана трета на 27.8 секунди разстояние.

Юриева реши всичко след четвъртата си стрелба, след която записа чист актив на огневия рубеж. Най-интересна бе борбата между Финландката, изпреварила в последния спринт германката Кати Вилхелм и Анна Карин Олофсон-Зидек от Швеция.

Магдалена Нойнер се провали в самия край. През четири пети от надпреварата Нойнер оглавяваше подреждането. Тя бе уцелила първите си 15 мишени и водеше убедително.

Преди последното упражнение на огневия рубеж тя водеше пред Мекерайнен 53.6 секунди и 54.1 пред Юриева. Истинска трагедия бе това, което се случи – нито един от изстрелите на германката не успя да намери целта. След 5 наказателни обиколки 21-годишната германка остана на 1:14 минути зад Юриева.