2. Зимни спортове
  3. Елизабет Гьоргл поведе австрийките в Кортина

Елизабет Гьоргл поведе австрийките в Кортина

Елизабет Гьоргл постави зашеметяващо време в първия манш на гигантския слалом на трасе „Олимпия делле Тофане куоре” в Кортина. В 6-ия за сезона гигантски слалом при жените Австрия окупира първите три места.

Още на старта Гьоргл взе ранна преднина и раби предишното първо време със секунда и 48 стотни – 1:19.09. Универсалната скиорка с почти безгрешното си първо спускане се насочва към първа победа в дисциплината за тазгодишния сезон.

Катрин Цетел бе единствената, която успя да се приближи до Гьоргл с време от 1:19.47, заемайки второ място с 38 секунди пасив. Австрийката записа две победи в гигантския слалом този сезон и днес ще има шанса да оглави класирането за малката купа.

Михаела Киршгасер е трета с 1:20.18 минути и изостава на 1 секунда и 9 стотни. Ориентираната към по-техничните дисциплини е на път да запише първи финиш в гигантския слалом за тази година.

Аня Персон изостава на 1.35 секунди, Линдзи Вон – носителката на световната купа изостава на 1.46 секунди. Таня Паутиайнен вероятно е загубила всичките си шансове за добро класиране, тъй като ще трябва да наваксва повече от 2 секунди.