2. Зимни спортове
  3. Емил Хегле Свендсен спечели спринта за Световната купа в Хохфилцен

Емил Хегле Свендсен спечели спринта за Световната купа в Хохфилцен

Норвежкият биатлонист Емил Хегле Свендсен спечели спринта на 10 км за Световната купа в австрийския зимен център Хохфилцен, съобщава „Евроспорт”.

Свендсен не направи нито една грешка при двете си стрелби на огневия рубеж и завърши с време от 26:08.1 минути. Втори с една грешка завърши руснакът Иван Черезов на 26.3 секунди зад победителя. На трето място завърши Александър Ос от Норвегия с 1 грешка и изоставане от 32.9 секунди.

Сред първите десет се наредиха още Томас Сикора, Бьорн Фери, Матиас Нилсон, Максим Чудов, Михаел Грайс, Кристо Суман и Андреас Бирнбахер.

Носителят на Световната купа за миналия сезон Оле Ейнар Бьорндален остана 12-и с 2 грешки и изоставане от 59.5 секунди.

Отбългарите Красимир Анев завърши на 64-о място, на 2:15 мин от победителя, Владимир Илиев е 74-и, Михаил Клечеров – 104-и, а Мартин Богданов – 109-и.