2. Зимни спортове
  3. Емил Свендсен спечели спринта на 10 километра

Емил Свендсен спечели спринта на 10 километра

Емил Свендсен от Норвегия спечели спринта на 10 километра от Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд, съобщава "Газета.ру". 23-годишният състезател направи само една грешка в стрелбата и допълнителна обиколка и стигна до първото място в крайното класиране с време от 25:42,3 минути. На второ място на 12,7 секунди от него финишира Томаш Сикора от Полша. Трети на 28,2 секунди остана Симон Фуркуд от Франция, а носителят на Световната купа Оле Бьорндален се класира на четвърто място.

Емил Свендсен от Норвегия спечели спринта на 10 километра от Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд, съобщава "Газета.ру". 23-годишният състезател направи само една грешка в стрелбата и допълнителна обиколка и стигна до първото място в крайното класиране с време от 25:42,3 минути. На второ място на 12,7 секунди от него финишира Томаш Сикора от Полша. Трети на 28,2 секунди остана Симон Фуркуд от Франция, а носителят на Световната купа Оле Бьорндален се класира на четвърто място.