2. Зимни спортове
  3. Евгения Раданова и Марина Георгиева-Николова отпаднаха на четвърфиналите на 1000 метра

Евгения Раданова и Марина Георгиева-Николова отпаднаха на четвърфиналите на 1000 метра на състезанието за Световната купа по шорттрек, което се провежда в София, предаде репортер на Novsport.com.

Двете състезателки се класираха съответно 10-а и 15-а в подреждането. Раданова завърши 3 в своята серия с време 1:30.996, докато Георгиева-Николова се класира 4-а с време1:32.029, което й отреди 15-ото място в общото подреждане.

Победителка в стартовете стана деветкратната световна шампионка в различните дисциплини - китайката Менг Уанг, която завърши с време 1:30.510. Среброто остана за нейната сънародничка Лю Кюхонг, а бронзът бе спечелен от представителката на Канада Калина Робержи.

По-рано днес всички останали от българския отбор състезателки отпаднаха на репешажите.

От 16:50 ще стартира щафетата ни жени 3000 метра в състав Кристина Вутева, Гергана Пацова, Евгения Раданова и Марина Георгиева-Николова.