2. Зимни спортове
  3. Филаделфия допусна първа загуба в НХЛ, Детройт оглави класирането

Филаделфия допусна първа загуба в НХЛ, Детройт оглави класирането

Вижте всички резултати

В среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада Филаделфия допусна изненадваща загуба от гостуващия тим на Лос Анджелис 2:3 след продължения.

Дани Бриър даде аванс на домакините две минути и половина след началото на срещата, но в средата на първата третина Джъстин Уилямс изравни за гостите. През втората третина не бяха реализирани голове. Осем минути преди края на редовното време Лос Анджелис поведе с нов гол на Уилямс.

Защитникът на Филаделфия Мат Карл изравни минута по-късно и така се стигна до продължения, в които Джак Джонсън донесе успаха на Кингс. Това е първа загуба за Флайърс от началото на сезона след три поредни успеха.

Детройт надделя над домакина Минесота с 3:2 след продължение и записа четвърта поредна победа от началото на сезона и се изкачи на върха на класирането в НХЛ.

Таза възпитаниците на Майк Бабкок направиха най-доброто начало на кампанията в НХЛ след сезон 1997/1998, в който спечелиха купа "Стенли". Йохан Францен реализира решаващото попадение 48,5 секунди преди края на допълнителното време при числен превес. той се отличи и с една асистенция.

Вашингтон също продължава с пълен актив, след като записа четвърти успех за сезона след победа с 2:1 над гостуващия Отава. Носителят на купа "Стенли" Бостън измъкна драматичен успех в Чикаго с 3:2 след дузпи.

В дербито на Ню Йорк тимът на Айлендърс се наложи над гостуващия Рейнджърс с 4:2 и остави съперника си на последното място в Атлантическата дивизия без победа в три мача от началото на сезона.