2. Зимни спортове
  3. Филаделфия на финал на Изток след знаменит обрат срещу Бостън

Филаделфия на финал на Изток след знаменит обрат срещу Бостън

Отборът на Филаделфия Флайърс постигна знаменит обрат срещу състава на Бостън Бруинс и се класира за финала на Източната конференция на НХЛ

Отборът на Филаделфия Флайърс постигна знаменит обрат срещу състава на Бостън Бруинс и се класира за финала на Източната конференция на НХЛ. Това стана, след като късно снощи Филаделфия обърна Бруинс от 0:3 до 4:3 като домакин, печелейки четвъртата финална победа в плейофната серия. Както е известно, Флайърс изоставаха с 0-3 победи, но стигнаха до финала, печелейки следващите четири двубоя.

Двубоят започна страхотно за Бостън, които поведоха в 6-та минута чрез Майкъл Райдър, а Милан Лучич покачи на 2:0 в 10-ата. В 15-ата Лучич направи преднината на Бруинс класическа с второто си попадение в мача, но до края на частта домакините се върнаха в срещата с гол на Джеймс ван Риемсдик в 18-ата минута. Втората третина премина далеч по-спокойно, въпреки че Филаделфия хвърли всички сили в търсене на обрата. В 3-та минута Скот Хартнел намали на 2:3, а в 9-та Дани Бриър изравни статуквото – 3:3. В решителната трета част Флайърс продължи да натиска, въпреки че вече играеше далеч по-предпазливо. Победният гол пък падна в 13-ата минута, когато точен за Филаделфия бе Симон Ганйе.

Така Флайърс победиха Бостън с 4:3 в последния полуфинален плейоф на Източната конференция и се класираха за финала, където ги очаква тимът на Монреал Канейдиънс.