2. Зимни спортове
  3. Филаделфия победи Вашингтон и се изравни с Ванкувър на върха в НХЛ

Филаделфия победи Вашингтон и се изравни с Ванкувър на върха в НХЛ

Питсбърг разгроми Детройт с 4:1

Филаделфия се наложи с 3:2 след продължение над Вашингтон и събра 65 точки, с които се изравни на 1-ото място в цялата Национална хокейна лига с 65 точки. Андрей Месарош вкара в 1:07 минута на допълнителното време и донесе успеха на Флайърс, който е трети подред и седми в осем мача. Домакините поведоха с 2:0 благодарение на головете на Джеф Картър и Клод Жиру, но в третата част Маък Кнъбъл и Александър Овечкин изравниха. Месарош обаче с първия си удар в допълнителното време наказа Семьон Варламов. За Кепитълс това е четвърто поражение в последните пет мача, което им костваше 1-ото място в Югоизточната дивизия. След днешната победа на Тампа Бей, именно този състав излезе начело. Вашингтон загуби и чешкия си вратар Михал Нойвирт, който получи разтежение в слабините във втората част и напусна леда.

В друго дерби от тази нощ Питсбърг се наложи с 4:1 над Детройт, като Крис Конър вкара от дузпа за победителите. Това беше първа реализирана дузпа в редовното време за Пингвините от четири години насам. Гостите от Детройт нямаха особени шансове, след като пристигнаха в Питсбърг с доста осакатен състав, но пък и Сидни Кросби не взе участие в мача за победителите. Вратарите Джими Хауърд и Крис Осгууд, нападателите Томас Холмстрьом, Павел Дацюк и Дани Клиъри, както и защитникът Брад Стюърт изобщоне се качиха на самолета за Питсбърг. Отделно проблемите за Червените криле се увеличиха преди мача, след като на загрявката новобранецът Томас Маккълъм счупи пръста си. Конър вкара за 2:0 в първата част от дузпа, а Джордан Стаал преди него откри резултата. През втората част Йохан Францен намали на 1:2, но след него Крис Куниц и Мат Куук оформиха крайното 4:1. Питсбърг е на 2-о място в Атлантическата дивизия с 62 точки. Бостън се възползва от поражението на Монреал от Бъфало и с победа с 3:2 като гост над Каролина, направи преднината си на върха в Североизточната дивизия на 3 точки. Милан Лучич вкара третото и победно попадение за Брюинс в третия период, 53 секунди след неговото начало при числено превъзходство. Вратарят на победителите Тим Томас спаси 43 удара- рекорд за него през сезона.

В Тампа Бей местният отбор се наложи с 3:2 над Калъмбъс Блу Джакетс след дузпи, като Райън Малоун вкара единствената дузпа.

Стивън Стамкос вкара двата гола за Тампа Бей в редовното време, а тимът с 59 точки е лидер в Югоизточната дивизия. Бъфало се наложи над Монреал с попадение на Джейсън Поминвил минута след началото на допълнителното време за крайното 2:1. Гостите от Канейниънс играха по-добре през по-голямата част от мача, но контузии на двама от нападателите им отслаби головата мощ на отбора. Макс Пасиорети беше откаран в болница след втората третина, а Майкъл Камилери излезе от срещата с болки в тялото, получени от бодичек. Тайлър Енис вкара гол и подаде за попадението на Поминвил в продължението.Анахайм се наложи с 2:1 над Отава, като Боби Райън се разписа при четвъртото завъртане на дузпите за Патоците. Анахайм се изкачи на 2-о място с 56 точки в Тихоокеанската дивизия. Кори Пери откри резултата за Анахайм с 24-ото си попадение от началото на първенството и 50-ата точка този сезон.