2. Зимни спортове
  3. Филаделфия с 14-а поредна победа над НЙ Айлендърс

Филаделфия с 14-а поредна победа над НЙ Айлендърс

Дани Бриер и Скот Хартнел бяха точни за отбора на Филаделфия при 14-ата поредна победа срещу съперника си в Атлантическата дивизия на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) - Ню Йорк Айлъндърс.

Дани Бриер и Скот Хартнел бяха точни за отбора на Филаделфия при 14-ата поредна победа срещу съперника си в Атлантическата дивизия на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) - Ню Йорк Айлъндърс. С това Филаделфия изравни рекорд за поредни победи срещу друг отбор и се изкачи на шестото място в Източната конференция.

Рей Емери спаси 31 шайби за победителите, допускайки само една в мрежата си след точен удар на Джош Бейли. На другата врата Дуейн Ролосън отрази цели 30 удара, но дори и това не бе достатъчно за гостите, които записаха четвърта поредна загуба и общо пета от последните си шест мача в НХЛ.

В канадското дерби от вечерта Майк Фишер бе точен 3:33 минути след началото на продължението за победа на Отава с 3:2 над Монреал. Сенаторите, които не започнаха сезона по най-добрия начин, записаха своята девета поредна победа в НХЛ и вече са на пето място в Източната конференция.

Фишер бе точен в ситуация 3 на 3 хокеисти на леда. Той получи отлична асистенция Ерик Карлсън и преодоля с перфектен удар Ярослав Халак. Алекс Ковальов и Джейсън Спеца вкараха другите две попадения за Отава, а Брайън Елиът спаси 27 удара към мрежата си. Брайън Джонта и Беноа Пуло вкараха двата гола за Монреал.

Брендън Сътър и Мат Кулен вкараха две попадения за 26 секунди през последната третина, а Кам Уорд спаси 39 шайби за победата на Каролина с 4:2 над Чикаго. Само 7 хиляди фенове обаче видяха шоуто на леда, което беляза петата победа за последните шест мача на Каролина. Сергей Самсонов и Юси Йокинен също бяха точни за Ураганите, докато Мариан Хоса и Андрю Лад бяха точни за отбора на Чикаго, който продължава да е втори в Западната конференция. Лидер с 81 точки актив и с три повече от Чикаго е отборът на Сан Хосе, който надви с 5:2 Минесота.