2. Зимни спортове
  3. Фили на финал след 13-годишна суша

Фили на финал след 13-годишна суша

Флайърс отстраниха Монреал Канейдиънс с 4-2 във втория полуфинал

Филаделфия Флайърс се класира на финал за Купа Стенли в първенството на Националната хокейна лига. Петият мач от плейофа срещу Монреал Канейдиънс домакините в собствения си „Вайковия Сентър” спечелиха с 4:2, а с това и серията с 4 – 1 победи.

Тимът на Фили ще играе първия си финал за Купа Стенли от 13 години насам, като за отличието ще спори с тима на Чикаго Блекхоукс. Финалният плейоф стартира в късните часове на следващата събота.

Гостите поднесоха неприятна изненада в първата минута на мача, когато резултатът откри Брайън Джонта след асистенция на Скот Гомес. Флайърс възстановиха равенството благодарение на Майк Ричардс, който бе точен в четвъртата минута на първата третина.

Три минути след подновяване на играта Арън Ашъм изведе домакините напред, а допълнително спокойствие в домакинския състав въдвори Джеф Картър с трети гол в четвъртата минута. В заключителната третина Скот Гомес намали резултата, но шансовете на Монреал за равенство и продължение бяха попарени отново от Картър, който вкара решаващия четвърти гол.