2. Зимни спортове
  3. Финикс докара серията с Детройт до седми мач

Финикс докара серията с Детройт до седми мач

Ванкувър отстрани Лос Анджелис с 4:2

Финикс Койотис докара четвъртфиналната серия от плейофите на Западната конференция срещу Детройт Ред Уингс до последния седми мач. Финикс надигра като гост Детройт с 5:2 с голове на петима различни играчи.

Лаури Корпиковски откри резултата за Финикс в четвъртата минута на първата част. През втората Матийо Шнайдер удови, а Брад Стюарт върна един гол. Радим Върбата и Войтек Волски покачиха до 4:1 в рамките на втората третина, след което Тайлър Пят отбеляза и третия гол в последната част. Дарън Хелм пък оформи крайното 2:5.

Детройт ще има нелеката задача да спечели решаващия седми мач като гост, което обаче не е постигал от 1964-а година насам.
Ванкувър Канъкс спечели с 4:2 серията срещу Лос Анджелис Кингс. Вратарят на Ванкувър Роберто Луонго направи силен мач като успя да ограничи противниковия тим до 2 гола, докато съотборниците му реализираха четири попадения в противниковата врата.

Лос Анджелис взе преднина в резултата през първата част и с втори гол във втората поведе на Канъкс с 2:1 и се доближи до това да
докара серията до седми мач.

С три гола на Кевин Биекса, Даниел Седин и Александър Бъроус обаче гостите в ЛА не допуснаха изненадата и изхвърлиха южняците от турнира. На полуфиналите в конференцията Канъкс играят с победителя от двубоя между Детройт и Финикс.