2. Зимни спортове
  3. Финикс поведе в серията срещу Нешвил

Финикс поведе в серията срещу Нешвил

Финикс се наложи над гостуващия Нешвил с 4:3 след продължение в първа среща от полуфиналните плейофи в Западната конференция на Националната хокейна лига

Финикс се наложи над гостуващия Нешвил с 4:3 след продължение в първа среща от полуфиналните плейофи в Западната конференция на Националната хокейна лига. Рей Уитни реализира решаващото попадение в 14:04 минута на допълнителното време, а вратарят Майк Смит отрази 39 шайби за успеха. Домакините на три пъти повеждаха след голове на Радим Върбата, Ростислав Клесла и Микел Бьодкер, но допуснаха изравняване след точни изстрели на Брандън Ип, Андрей Костицин и Мартин Ерат. Попадението на Ерат при числен превес 4:42 минути преди края прати мача в продължение, но Финикс не допусна обрат, въпреки че отправи само 24 удара към вратата на съперника в двубоя срещу 42 на Нешвил.