2. Зимни спортове
  3. Финландия би без проблеми Беларус, Швеция с 4:2 над Латвия

Финландия би без проблеми Беларус, Швеция с 4:2 над Латвия

Отборът на Финландия постигна поредна победа на световното първенство по хокей в Германия, след като се наложи без особени трудности над тима на Беларус с 2:0. В другия късен мач от снощната програма, игран в град Манхайм, който бе от група „F”, отборът на Швеция срази състава на Латвия с 4:2

Отборът на Финландия постигна поредна победа на световното първенство по хокей в Германия, след като се наложи без особени трудности над тима на Беларус с 2:0. Срещата се игра в град Кьолн и бе от програмата на група „Е” на втората фаза на надпреварата.

Двубоят се водеше почти през цялото време в полето на белорусите, които бяха предприели крайно дефанзивна тактика, изчаквайки грешка в отбраната на финландците или пауърплей в своя полза. Тази игра на Беларус даде резултат след края на първата четвърт, в която те не допуснаха попадение, въпреки че инкасираха две греди. През втората част обаче, натискът на Финландия стана много силен и в 6-та минута Ярко Имонен даде цифрено изражение на безспорното им превъзходство. В 13-ата минута пък Пека Хитонен оформи крайното 2:0, тъй като до нови попадения в третата третина не се стигна.

В следващия си мач тимът на Финландия излиза срещу Словакия в понеделник, докато Беларус среща домакина Германия в неделя вечерта.

В другия късен мач от снощната програма, игран в град Манхайм, който бе от група „F”, отборът на Швеция срази състава на Латвия с 4:2. След успеха „Тре Конор” делят първото място в групата с тимовете на Канада и Швейцария, но „кръстоносците” са и с мач по-малко. Тимът на Латвия пък е твърдо на последното място в групата.

Срещата започна с летящ старт за шведите, които излязоха напред в резултата още в 31-ата секунда чрез Магнус Свенсон. Радостта на „Тре Конор” обаче трая едва 20-ина секунди, тъй като именно след толкова Карсумс изравни статуквото. В 5-та минута обаче, Швеция си върна лидерството, а автор на гола бе Оливър Ларсон. 10 минути по-късно скандинавците покачиха преднината си на 3:1 чрез Микаел Ниландер. През втората третина нови голове не паднаха, но в началото на третата Карсумс отново върна Латвия в мача – 2:3. Устремът на латвийците обаче бе спрян в самия край на двубоя, когато Тони Мартенсон простреля Масалскис с изключително силен удар.

В следващия мач Швеция играе с тима на Канада в неделя, докато Латвия се изправя срещу Норвегия отново в неделя.