2. Зимни спортове
  3. Флорида размаза Бостън като гост с 4:1 в мач от НХЛ

Флорида размаза Бостън като гост с 4:1 в мач от НХЛ

Анахайм си гарантира участие в плейофите след точка при гостуването на Торонто

Флорида се наложи с 4:1 над Бостън в дерби на източната конференция на НХЛ, като вратарят им Роберто Луонго спаси 34 удара, а Юси Йокинен и Винсънт Трочек се отчетоха с по гол и асистенция.

Райли Смит и Джонатан Юбердо също се разписаха за победителите, които събраха 91 точки и се доближиха на 2 точки от Флорида Пантърс, които все още удържат върха в Атлантическата дивизия.

Луонго пък спечели първа победа като титуляр в мач в Бостън от осем издания насам. Единственото попадение за домакините от Брюинс, които са 3-и в същата дивизия с 86 точки, вкара Райън Спуунър.

Торонто се наложи с 6:5 след продължение над Анахайм, а Назим Кадри вкара два гола, подаде за още два. Гостите от Анахайм са на 2-о място в Тихоокеанската дивизия с 90 точки и си гарантираха участие в плейофите.

Те изоставаха с 1:4 в началото на третата част, успяха да се върнат в срещата, но отстъпиха в продължението. Домакините от Торонто, които са на последно място в цялата Лига, вкараха три от головете си при числено превъзходство. При 4:1 в тяхна полза допуснаха Анахайм да им вкара 4 безответни попадения, след което Конър Браун с първия си гол в лигата изравни, а 41 секунди след началото на допълнителното време Кадри осигури успеха.

Кайл Палмиери беше точен на два пъти в първата третина, а вратарят Сток Уиджиууд спаси 39 удара за успеха на Ню Джърси с 3:0 като гост на Питсбърг. За този вратар това е първи мач в кариерата без допуснат гол. за Палмиери пък сезонът е най-резултатен изобщо- 29 попадения и 52 точки. Адам Енрике оформи крайното 3:0 в средата на третата част, осигурявайки петата победа в последните 7 мача на тима си. Но този устрем идва малко късно, тъй като Дяволите са 6-и в Столичната дивизия със 79 точки.

Детройт се справи с 4:3 като домакин Монреал с два гола на Райли Шийън, което той прави за първи път в кариерата си. С тези два гола Червените криле поведоха с четири гола аванс в третата част, за да си гарантират победата. Шийън вкара второто си попадение 12 секунди след това на Люк Глендининг, а Антъни Манта с първото си попадение в кариерата направи 4:0. Томас Плеканец в 1-ата минута на третата част намали, а след него до 3:4 доведоха Пол Байърн и Макс Пасиорети.

Червените криле са на 4-о място в Атлантическата дивизия с 85 точки, на 6 от лидера Флорида. Вратарят Петер Мразек спаси 26 удара и в края на мача даде своя принос за победата, която увеличава надеждите на тима да се класира за плейофите за 25-и сезон подред. В Уинипег местният тим разби с 4:1 Лос Анджелис Кингс, които водят в Тихоокеанската дивизия с 93 точки. Джетс пък са последни в Централната дивизия с 68.

Дъстин Бюфилиен и Дрю Стафорд вкараха в рамките на по-малко от три минути в началото на третия период за победителите. Андрю Лаури и Стафорд отново накрая на празна врата оформиха успеха. Словенецът Анже Копитар вкара единствения гол за Кралете при третата им поредна загуба.

Още един аутсайдер удари претендиращ за място в елиминациите- Едмънтън смаза Сан хосе с 6:3 като гост. Ойлърс вкараха четири гола през втория период, който се оказа най-резултатен. Патрик Маруун отбеляза за 3:2 в началото на частта, а след това подаде за още един. Акулите са 3-и в Тихоокеанската дивизия с 88 точки, на 5 от лидера Лос Анджелис.