2. Зимни спортове
  3. Френска изненада в смесената щафета

Френска изненада в смесената щафета

За времето от 1:10:30.0 часа смесеният национален отбор по биатлон на Франция спечели златното отличие в днешната щафета.

Четворката на Мари Бруне, Силви Бекер, Венсан Дефран и Симон Фурка завършиха на 6,2 секунди пред Швеция и на 9.0 секунди пред националния състав на Германия, използвайки шест допълнителни изстрела, с които се задържаха далеч от наказателните обиколки.

Шведите Хелена Йонсон, Анна Карин Олофсон – Зидек, Давид Екхолм и Карл Йохан Бергман се възползваха удачно от далеч по-добрата си стрелба, те използваха само три допълнителни патрона.

Андреа Хенкел, Симоне Хаусвалд, Арнд Пайфер и Михаел Грайс от Гемания пропуснаха 11 от мишените си и въпреки, че постоянно съкращаваха изоставането си в крайна сметка се задоволиха с бронзовите отличия.
Оле Ейнар Бьорндален и съотборниците му Ларс Бергер, Тора Бергер и Анне Ингсщадбьорг също допуснаха 11 грешки.

Бьорндален пое щафетата от движещия се на осма позиция Ларс Бергер. Въпреки страхотното си бягане в последната обиколка той не успя да навакса изоставането от наказателната обиколка, която трябваше да направи Анне Ингсщадбьорг след стрелбата си от изправено положение.

Българска щафета не стартира в днешния ден. В състезанието стартираха общо 20 състава, като последните три места заеха САЩ, Южна Корея и Япония.

Борбата в Пьонгчан ще продължи на 21 февруари с масовия старт на 15 километра при мъжете от 10:15 ч българско време и женската щафета 4х6 километра от 12:15 ч.