2. Зимни спортове
  3. Френски триумф във Финландия

Френски триумф във Финландия

Французинът Мартен Фуркад спечели преследването на 12,5 км по биатлон във финландския зимен център Контиолахти.

Фуркад направи една грешка ори 4-ите си посещения на огневия рубеж и победи с 10,1 секунди Кристиан Де Лоренци, също сгрешил веднъж при стрелбата си. Триумфът на Франция бе пълен с третото място на Винсан Джей – без грешки и на 15,6 секунди зад сънародника си.

След първите трима се наредиха Карл Йохан Бергман, Иван Черезов и Михал Слезингер.

Лидерът за Световната купа Емил Хегле Свендсен от Норвегия остана 7-и днес, австриецът Кристоф Суман е 16-и, а руснакът Евгени Устюгов е на 21-а позиция.

Нямаше българи в днешното преследване.

Свендсен има 650 точки в генералното класиране, пред Суман с 629 и Устюгов с 603.