2. Зимни спортове
  3. Германия спечели женската щафета в Руполдинг

Германия спечели женската щафета в Руполдинг

Женската национална формация на домакина Германия спечели щафетата на 4х6 километра - етап от Световната купа по биатлон в Руполдинг

Женската национална формация на домакина Германия спечели щафетата на 4х6 километра - етап от Световната купа по биатлон в Руполдинг.

Победителките в състав Кати Вилхелм, Андреа Хенкел, Катрин Хицер и Магдалена Нойнер постигнаха общо време от 1:16:42.1 часа, като допуснаха шест пропуска в стрелбата, които бяха точно компенсирани с допълнителните изстрели.

На второ място без титулярните си състезателки Светлана Слепцова и Екатерина Юриева остана състезателната четворка на Русия. Албина Ахатова, Олга Медведцева, Анна Булигина и Олга Зайцева останаха на 37.5 секунди зад лидера Германия.
Интересното в случая, е че рускините допуснаха по-малко пропуски на огневия рубеж (4).

Трети остана състава на Швеция (София Домей, Хелена Йонсон, Анна – Карин Олофсон и Анна – Мария Нилсон) с време от 1:17:37.7 часа и пет точно компенсирани пропуска в стрелбата.

Българско участие в отборната надпревара нямаше. Следващото състезание в Руполдинг ще се състои утре, като тогава ще се разпределят подиумните места в мъжката щафета.