2. Зимни спортове
  3. Грайс спечели индивидуалния старт на 20 км в Йостерсунд

Грайс спечели индивидуалния старт на 20 км в Йостерсунд

Михаел Грайс спечели първия старт за сезона за Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд, съобщава „Евроспорт”.

Грайс спечели индивидуалния старт на 20 км, като направи една грешка от четири стрелби на огневия рубеж и завърши за 58.52,5 мин. Норвежецът Андреас Ос остана 2-и с 2 грешки и 50 секунди изоставане от победителя. Трети финишира Емил Хегле-Свендсен също от Норвегия, с 2 грешки.

Носителят на Световната купа от миналия сезон и Оле Ейнар Бьорндален остана на 23-ото място.

От българите Красимир Анев финишира на 70-о място с 4 пропуска, на 83-о място с 5 грешки е Владимир Илиев, Михаил Клечеров е 110-и със 7, 112-и пък е Мартин Богданов с 5.