2. Зимни спортове
  3. Хелена Йонсон с престижна награда в Швеция

Хелена Йонсон с престижна награда в Швеция

Световната шампионка в биатлона Хелена Йонсон спечели една от най-престижните награди в Швеция - златен медал на "Свенска Дагбладет". Йонсон спечели световната титла в преследването на 10 километра в Пьончанг (Република Корея) тази година, като в кариерата си има още два месеца от световно първенство и е носителка на Световната купа по биатлон за миналия сезон.

25-годишната състезателка заяви, че тази награда "страхотно отличие", а основната й цел този сезон за олимпийските игри във Ванкувър. Йонсон е първата биатлонистка, която печели наградата, основана през далечната 1925-та година. Миналата година наградата спечели Йонас Якобсон, който взе три медала в стрелбата на параолимпийските игри в Пекин.