2. Зимни спортове
  3. „Хищниците” изядоха „червените крила” с „внезапна смърт”

„Хищниците” изядоха „червените крила” с „внезапна смърт”

4:3 за Нешвил като гост в Детройт

Отборът на Нешвил Предатърс постигна втора поредна победа в редовния сезон на НХЛ, след като се наложи като гост над тима на Детрой Ред Уингс с 4:3 след продължение. „Хищниците” вече си осигуриха участие в плейофите, а след този успех остават на 5-о място в Западната конференция, докато „червените крила” са 6-и в същата конференция.

Двубоят започна много равностойно и в началните минути зрителите не видяха голове. В 18-ата минута обаче домакините успяха да излязат напред в резултата, след като точен за тях бе Брайън Рафалски при пауърплей в тяхна полза. Втората третина започна със страхотна игра на Нешвил и още във 2-та минута Шей Уебър изравни статуквото, а 3 минути по-късно Мартин Ерат изведе „хищниците” напред – 2:1. Детройт обаче не се предаде и в 17-ата минута Никлас Лидстрьом направи 2:2. 43 секунди преди края на финалната сирена за втората част обаче Дюмонт отново попари домакините, вкарвайки за 3:2. „Червените крила” си върнаха за това късно попадение в следващата част, когато Павел Датсюк изравни за 3:3 в 19-ата минута и 23-а секунда. Така двата отбора трябваше да определят победителя след продължение, което обаче изтрая едва 16 секунди, преди Райън Сутер да оформи крайното 4:3 за Нешвил.