2. Зимни спортове
  3. Хокеистите на Канада започнаха Олимпиадата с разгром

Хокеистите на Канада започнаха Олимпиадата с разгром

Канада започна с разгром с 8:0 над Норвегия пътя си към златото на мъжкия турнир по хокей на лед от зимните олимпийски игри във Ванкувър, предаде БТА.

Домакините показаха, че за тях този златен медал значи повече от всичко, след като постигнаха цели осем шайби във втория мач от вечерта. В първия младият тим на САЩ надви с 3:1 Швейцария.

През първата третина изглеждаше, че норвежците имат шанс за нещо повече от разгромна загуба, но първият гол на Жером Игинла в началото на втората част отвори нападението на домакините на  олимпиадата.

Препълнените трибуни в "Канада Хокей Плейс" видяха още два гола до края на втората третина, дело на Дани Хийтли и Майк Ричардс.

"Кленовите листа" не се отказаха при резултат от едва 3:0 и започнаха да вървят успешно по пътя на женския тим, който също е  безапелационен лидер в своята група. Райън Гецлаф наниза четвърто попадение, а Кори Пери и Рик Неш също вкараха по една шайба във вратата на Пал Гротнес.

Крайният резултат оформиха отново голове на Хийтли и Игинла, а вратарят Роберто Луонго от Ванкувър Кенъкс спря 15 удара към вратата си.