2. Зимни спортове
  3. Хокей: Русия мина безпроблемно през Казахстан с 4:1

Хокей: Русия мина безпроблемно през Казахстан с 4:1

Националният отбор на Русия се класира за втората фаза на световното първенство по хокей. Фаворитите за световната титла не се затрудниха с представителния тим на Казахстан и записаха очаквана втора победа, този път с 4:1.

Звездата на Русия Алекс Овечкин и съотборникът му от тима на Вашингтон Кепитълс Александър Сьомин се развихриха и отбелязаха две от попаденията за победителите. Овечкин се разписа в 10-ата минута след „пауър плей”, докато Сьомин добави още един гол в последните минути на втората третина. Иля Ковалчук и Дени Гребешков прибавиха още две попадения, с които доведоха резултата до 4:0. Казахстан отбеляза почетен гол, благодарение на Дмитрий Дуадрев.

След успеха в Кьолн Русия вече е с две победи в Група А и в последния кръг излиза срещу втория в групата Беларус. В петък пък започват мачовете от втория етап на шампионата.

В друг мач от първенството Норвегия изненада неприятно Чехия с 3:2 и се изкачи до втората позиция в Група „С”.