2. Зимни спортове
  3. Иван Черезов спечели спринта на родна земя в Ханти

Иван Черезов спечели спринта на родна земя в Ханти

Красимир Анев остана 48-и в последния спринт за сезона

Руският биатлонист Иван Черезов спечели последния за сезона старт в спринта за Световната купа по биатлон. Черезов бе най-бърз на 10-километровата дисциплина в Ханти-Мансийск без пропуски в стрелбата и време от 24:24.3 минути.

На втора позиция завърши опитният италианец Кристиян Де Лоренци, който повтори най-доброто постижение в кариерата си отпреди няколко седмици в Контиолахти. Де Лоренци също завърши без грешки в двете си стрелби и остана на 13.8 секунди след победителя.

Украинецът Андрий Дериземля допусна една грешка в първото си посещение на огневия рубеж и завърши с 24:41 минути.
Кристоф Зуман и Емил Хегле Свендсен продължават спора си за първото място в генералното подреждане за Световната купа. Зуман остана четвърти в надпреварата, докато лидерът в подреждането Свендсен трябваше да се задоволи с осмата позиция. И двамата допуснаха по един пропуск в стрелбите си, но австриецът бе с 9,5 секунди по-бърз в бягането.

Най-добре представящият се български биатлонист през този сезон за СК Красимир Анев остана на 48-ото място с един неточен изстрел и време 26:05.07 минути. Владимир Илиев завърши на 64-о място, а на четири места след него финишира и Михаил Клечеров.

От 14:15 ч. в събота ще се проведе и масовият старт за мъже, като два часа по-рано е и стартът за жени. Сезонът ще приключи със смесена щафета на 2х6 км + 2х7,5 км на 28 март.