2. Зимни спортове
  3. Изненадващи загуби за лидерите в отделните конференции на НХЛ

Изненадващи загуби за лидерите в отделните конференции на НХЛ

Водещите състави в Националната хокейна лига на Вашингтон Кепитълс, Ню Йорк Рейнджърс и традиционно силните Ванкувър Канъкс допуснаха нежелани загуби в поредния кръг на лигата.

В домакинството си срещу Вашингтон отборът на Каролина постигна победа с 3:1. Първото попадение в срещата отбеляза Уитни за домакините в 13-ата минута от първата третина. Втората част премина без резултатна игра от страна на тимовете. В последната част Уитни и Стаал решиха двубоя в полза на Каролина в рамките на две минути, изравнителното попадение за гостите записа Бекстрьом при числено преимущество в осмата минута на последната част. То обаче не бе достатъчно да удържи натиска на „ураганите”.

Ню Йорк Рейнджърс
допусна нова изненадваща домакинска загуба, този път срещу състава на Калгари Флеймс, които отбелязаха три безответни гола във вратата на „рейнджърите”. Автори на попаденията станаха Джером Ингила за 1:0 във втората част. Дейвид Мос и Мика Кипрусов също се разписаха във вратата на домакините в третата част на двубоя. Въпреки предимството си в точно отправените удари към противниковата врата (31), с численост надвишаваща с повече от 50 процента тази на Каролина домакините така и не успяха да постигнат тази ефективност, която да им позволи да бъдат конкурентоспособен съперник в срещата.

Ванкувър Канъкс
, макар и трудно, загуби с 4:5 по напрегнат начин гостуването си в Колорадо. Домакините точни бяха Джоунс, Смит, Хейдук и Тарквист. Отборите завършиха наравно в редовното време, като отреденото продължение също не бе достатъчно да излъчи победител, при което се стигна до изпълнение на дузпи. Решаващото попадение стана дело на Ставос, който отбеляза от дузпа. За гостите точни в редовното време бяха Хордичук, Седин и на два пъти Верние.