2. Зимни спортове
  3. Канада громи Беларус, Словакия, Швейцария и Русия също с победи на световното по хокей

Отборът на Канада стартира с убедителна победа над Беларус с 6:1 в мач от Група "А" на световното първенство по хокей в Швейцария. Отборът на Канада откри първенството със своя мач, а първият играч, който отбеляза гол бе Стив Стамков. Отново той вкара за 2:0 за Канада. Спеца, Фишър и Хейтли добавиха още попадения за 5:0 за "кленовите листа", а Грабовски отбеляза почетния гол за Беларус, преди Хейтли да оформи крайното 6:1 в полза на Канада.

Словакия постигна победа над Унгария с 4:3 в друг мач от Група "А" на Световното първенство. Словаците поведоха в резултата чрез Рузичка, който вкара във 2-ата минута на първата част. Холеши изравни за Унгария, но Бартечко и Хоса отбелязаха голове и направиха резултата 3:1 в полза на Словакия. Петерди и Сил намалиха в третата част, но в последната 20-а минута от последната третина Бартечко вкара победното попадение за словаците и оформи крайното 4:3.

4. Беларус 1 0 1 1:6 0 т.

В мач от Група "Б" домакинът Швейцария стартира с победа. Тимът записа минимален успех над Франция с 1:0 и по този начин взе три важни точки. В друг двубой от същата група Русия разби Германия с 5:0.

"Сборная" бе по-добрият тим на ледената пързалка и съвсем заслужено стигна до успеха. Попаденията за руснаците отбелязаха Саприкин, Ковалчук, Зиновиев, Кирянов и Запиров.

4. Германия 1 0 1 0:5 0 т.

Днес се играят мачовете от Норвегия - Финландия и САЩ - Латвия, както и Чехия - Дания и Швеция Австрия, които двубои са съответно от Група С и Група Д.