2. Зимни спортове
  3. Канада и Русия с разгромни победи на световното по хокей, Беларус и Швейцария също бият

Отборът на Канада и Русия записаха разгромни победи на световното първенство по хокей в швейцарския град Цюрих. Канада успя да направи буквално на пух и прах отбора на Унгария, като го разгроми с внушителния резултат 9:0.

"Кленовите листа" поведоха с 4:0 още след първата третина с голове на Луис в 6-ата минута, Вебър в 10-ата минута, Рой в 13-ата минута и Нийл в 14-ата минута. Бе напълно логично след този резултат да няма повече интрига в мача и така и стана.

Канада успя да набута още два гола на своя съперник и през втората част, а резултатът стана вече 6:0. Попаденията бяха на Луис в 8-ата минута и Вебър в 10-ата минута. През третата третина Канада добави още три гола към резултата. Фишър направи 7:0 във 2-ата минута от третината, Луис покачи на 8:0 в 5-ата минута, а Спеца оформи крайното 9:0 в 11-ата минута.

Русия успя да постигна също разгромна победа. "Сборная" се наложи над Франция със 7:2. Руснаците буквално разкъсаха своя съперник само за една третина, а резултатът след първата бе 5:1.

Радулов изведе руснаците напред във 2-ата минута, Запиров удвои в 8-ата, отново Радулов покачи на 3;0 в 9-ата минута. В 10-ата минута Пережокин отбеляза нов гол за 4:0. Французите успяха да намалят чрез Хекуефай в 11-ата минута, но само 4 минути по-късно Тересченко направи резултата 5:1 след първата третина.

Отново Тересченко отбеляза гол в 8-ата минута от втората част, за да направи резултата 6:1. Тардиф вкара още един гол за французите в 20-ата минута за 2:6, но Русия стигна до ново попадение в 10-ата минута на третата част, за да оформи крайното 7:2.

Класиране в Група Б:

1 Русия 2 2 0 0 0 12 2 +10   6
2 Швейцария 2 1 1 0 0 4 2 +2   5
3 Германия 2 0 0 1 1 2 8 -6   1
4 Франция 2 0 0 2 0 2 8 -6   0

Двубоите от Група А бяха далеч по оспорвани, отколкото тези от Група Б. И в двата мача се стигна до продължения преди да се определи крайния победител. Словакия загуби от Беларус с 1:2 след продължения в един много оспорван мач.

Беларус поведе в резултата след гол на Стас в 14-ата минута от втората третина, но Словакия изравни чрез Хуса, който отбеляза в 18-ата минута на същата част. Беларус си осигури победата след продължения с гол на Антоненко.

В друг двубой от същата Група "А", Швейцария постигна много трудна победа над Германия с 3:2 след продължения. Немците поведоха в резултата с гол на Улман в 7-ата минута на първата част. Домакините успяха да изравнят чрез Уик в 9-ата минута на същата третина.

Шегер отбеляза нов гол за "алпийците" в 4-ата минута на втората част, но Шуберт изравни в 14-ата минута. През третата третина двата отбора не успяха да си отбележат голове и се стигна до продължения. Стрейс донесе все пак победата на своя отбор след гол във 2-ата минута на продължението.