2. Зимни спортове
  3. Канада и Русия се разминават преди финала

Канада и Русия се разминават преди финала

Kанадците загубиха изненадващо с 2:4 от САЩ последния си мач от груповата фаза

Очакваният от всички суперфинал на олимпийския турнир по хокей на лед във Ванкувър няма да се състои, както и да се развият събитията от тук нататък. Финалът между двата най-добри отбора през последните 2 г. и съответно 1-и (Русия) и 2-и (Канада) в световната ранглиста, стана невъзможен след като канадците загубиха изненадващо с 2:4 от САЩ последния си мач от груповата фаза.

Така домакините попаднаха в потока на "слабаците" - отборите след първите четири, класиращи се директно за четвъртфиналите. За да играят на тях, Кленовите листа първо трябва да преминат през ситото на квалификациите, където ще срещнат отбора на Германия.

Победят ли, на четвърфинала канадците ще играят с Русия, което означава, че няма как и двата тима да участват на финал. Ето и класирането след приключването на първата фаза на турнира, съставено с оглед на новия регламент за точкуване, възможно най-справедливият в историята на хокея:

12. Латвия – 0 т. (4-19)

Според регламента, в квалификациите за четвъртфинал играят 1-вия срещу последния от "слабите", втория срещу предпоследния и т.н. Така на предчетвъртфиналните квалификации на 23 февруари ще се срещнат: