2. Зимни спортове
  3. Канада продължава с доминацията в хокея

Канада продължава с доминацията в хокея

Женският национален отбор по хокей на лед на Канада продължи да мачка с двуцифрен резултат противниците си от група "А" на олимпийските игри във Ванкувър

Женският национален отбор по хокей на лед на Канада продължи да мачка с двуцифрен резултат противниците си от група "А" на олимпийските игри във Ванкувър. "Кленовите листа" постигнаха втора поредна безапелационна победа, като този път надвиха Швейцария с 10:1 и заеха първото място в групата с по-добра голова разлика от шведските националки, които се наложиха с 6:2 над Словакия.

Двата отбора са начело на класирането с по две победи от първите си два мача и продължават напред в турнира.

Канадките поведоха с 2:0 до края на първата третина с голове на Джилиан Апс и Сара Вайанкор. След почивката "кленовите листа" вкараха още три шайби чрез Шери Пипе и Мегън Агоста на два пъти, след което се стигна до почетно попадение на Дарсия Лаймгрубер за Швейцария.

В последната част крайното 10:1 оформиха Катерин Уорд, Мари-Филип Пулен, Ребека Джонстън и Хейли Викенхайзер.

Швеция пък срещна сериозна съпротива от Словакия през първите две части на мача. Пернила Винберг даваше преднина на два пъти на шведките в началната третина, но Словакия стигаше до равенства чрез Ана Джурнакова и Никол Чупкова.

Само четири минути преди края на частта обаче шведките вкараха победния си гол за 3:2 чрез Джени Асерхолт. Това направи третата и четвъртата шайба на Винберг само статистика. Шестия гол вкара Елин Холмлов.

Срещи от група "А" на женския олимпийски турнир по хокей на лед във Ванкувър, Канада: