2. Зимни спортове
  3. Канада разби Чехия с 5:1, Беларус и Русия с инфарктни победи на световното по хокей

Канада успя да смачка Чехия с 5:1 в мач от втория етап на световното първенство по хокей в Швейцария. Кленовите листа поведоха на своя противник с 3:0 още през първата третина с попадения на Стамкос в 8-ата и 14-ата минути, и Уебър в 18-ата минута.

Канада смачка Чехия с 5:1 в мач от втория етап на световното първенство по хокей в Швейцария. Кленовите листа поведоха на своя противник с 3:0 още през първата третина с попадения на Стамкос в 8-ата и 14-ата минути, и Уебър в 18-ата минута.

През втората част двата тима не успяха да си отбележат гол. Хийтли вкара за 4:0 за Канада още в първата минута на третата третина, В 10-ата минута Луис добави още един гол за  5:0, а почетното попадение за чехите бе дело на Немски в 18-ата минута.

В друг мач, Латвия се наложи след продължения над домакина Швейцария с 2:1. Кипулис изведе напред прибалтиициите с гол в 16-ата минута на първата част. Домакините изравниха чрез Амбул, който реализира само минута преди края на двубоя. Латвия стигна до победното попадение чрез Низивис, който донесе победата на тима си в продълженията.

Беларус успя да победи много трудно Норвегия с 3:2 след продължения Скандинавците поведоха чрез Торенсен, който вкара в 7-ата минута на първата част. Триг покачи на 2:0 за Норвегия в 1-ата минута на втората третина, а след това започна и обратът на Беларус. Угаров намали на 1:2 само две минути след гола на "викинците". Грабовски направи 2:2 във 2-ата минута на третата част, а Салей отбеляза победното попадение за Беларус в продълженията.

В инфарктен мач Русия успя да победи Швеция с 6:5 след продължения. Двата отбора направиха 2:2 през първата част, като и двата тима си размениха по-две попадения, които бяха дело съответно на Никулин (12) и Саприкин (15) - Русия, както и Валин (3) и Стралман (19) - Швеция. През втората част Персон изведе напред шведите за 3:2 в 3-ата минута, но Калинин изравни в 8-ата минута. В третата третина двата отбора си отбелязаха още по-две попадения и се стигна до продължения, в които Калинин донесе победата на Русия.