2. Зимни спортове
  3. Канада - Русия и Словакия - Чехия са полуфиналите на Световното младежко първенство по хокей на лед

Националният отбор на Русия по хокей на лед за младежи се класира да полуфиналите на Световното първенство, което се провежда в Канада. Възпитаниците на Сергей Немчинов победиха на четвъртфинала с 5:1(1:0, 0:0, 4:1) отбора на Чехия. В отбора на Русия се отличиха Сергей Андронов, Никита Филатов, Евгений Грачев, Евгений Дадонов и Павел Чернов. Грачев бе най-концентриран в тежък момент за руския отбор, когато съотношението на пързалката бе 5:3 играчи в полза на Чехия. Тогава той успя да промуши шайбата зад чешкия вратар Доминик Фурка.

„Третият гол е ужасен, ние вярвахме, че можем да вкараме гол в момента, когато имахме числено превъзходство и да се върнем в играта, но в този момент наместо да вкараме за 2:1, резултатът стана 3:0. Не мога да си обясня как се случи това”, коментира на сайта на Международната федерация по хокей на лед чешкият защитник Ондрей Роман.

В полуфинала руснаците ще се изправят срещу един от основните фаворити за титлата – отборът на домакините от Канада.

„До началото на мача шансовете са 50 на 50, така отговори на въпрос за шансовете на руския отбор старши треньорът Сергей Немчинов. Все пак Канада е силна във всички линии, утре в залата ще има невероятна атмосфера и за да победим, ние трябва да покажем всичко от хокейното изкуство”, добавя Немчинов.

В другия четвъртфинал отборът на Словакия изненадващо победи тимът на САЩ с 5:3 (3:1, 0:0, 2:2). В герой за словаците се превърна вратарят Ярослав Януш, който отрази 46 удара на американците.
Съперници на словаците в полуфинала ще бъдат шведите, а двата мача, които ще определят кои отбори ще спорят за титлата са днес.