2. Зимни спортове
  3. Канада сломи Швеция и ще срещне Русия на финала

Канада сломи Швеция и ще срещне Русия на финала

Националният отбор на Канада успя да постигне лесна победа над Швеция с 3:1 и ще срещне на финала на Световното първенство по хокей Русия. Руснаците надделяха снощи над САЩ с 3:2. Това е третият пореден финал за "кленовите" листа. Отборът ще се опита да победи действащия световен шампион Русия и да вземе титлата.

Канадците бяха по-добрият отбор и напълно заслужено спечелиха срещу Швеция. Успехът дойде сравнително лесно. Рой откри резултата още в 7-ата минута на първата част и даде преднина на Канада.

Хофкъф добави още едно попадение за 2:0 в 10-ата минута на втората третина, а само минута по-късно Рой отбеляза втория си гол в мача, направи резултата 3:0 в полза на Канада, и на практика уби всякаква интрига.

Скандинавците стигнаха до едно попадение чрез Ериксон, който се разписа в 7-ата минута на третата третина. Финалът между Русия и Канада ще бъде утре от 21:15 българско време.