2. Зимни спортове
  3. Канада загуби от Швеция с 1:3

Канада загуби от Швеция с 1:3

Загубата може да означава четвъртфинал срещу Русия на Световното по хокей в Германия

Националният хокеен отбор на Канада трябва да намери облика си на Световното първенство в Германия.

„Кленовите листа” окапаха след загуба 1:3 от Швеция в Група „F” на турнира, което може да се окаже пагубно, защото на четвъртфиналите се очертава мач срещу Русия, която все още няма загуба.

Хокеистите на Швеция диктуваха темпото на игра в началото на мача. Още в 3-ата минута Йохан Харю отбеляза първото попадение в срещата.

В началото на втората част Андерсън записа 2 бързи гола, с което очерта катастрофата за Канада. Почетното попадение за канадците бе дело на Брукс Лайх.

В другия мач от групата Латвия разби Норвегия с категоричното 5:0, като интересното в мача е, че всички попадения паднаха в последната част.