2. Зимни спортове
  3. Каролина на финал в Източната конференция след успех над Бостън

Каролина на финал в Източната конференция след успех над Бостън

Отборът на Каролина спечели с 3:2 след продължение плейофния си 1/2 финален мач в Източната конференция. С този успех, тимът успя да се класира на финала на конференцията след 4-3 победи от всички плейофни срещи.

Битс изведе Брюинс напред в резултата в 8-ата минута на първата част, а след това Бринъмур изравни в 14-ата минута на същата част. Каролина излезе напред в резултата и поведе с 2:1 чрез Самсунов, който вкара в 8-ата минута на втората третина.

Лучич направи 2:2 в 7-ата минута на заключителната част и двубоят бе решен след продължения, в които Уолкър бе най-съобразителен и донесе успеха на своите. Той го вкара 18 минути след началото на продължението.

Голът е първи за Уолкър след изиграните от него 25 плейофни мача. На финала в Източната конференция Каролина ще се изправи срещу Питсбърг.