2. Зимни спортове
  3. Каролина смачка Бостън с 4:1

Каролина смачка Бостън с 4:1

Отборът на Каролина Хърикейнс разби Бостън Брюинс с 4:1 в 1/2 финален плефен двубой за Купа "Стенли". Домакините бяха по-добрият отбор и това си пролича още от самото начало на мача. След победата, Каролина има три успеха от плейофната серия срещу Бостън, който има само една победа и почти сигурно ще бъде елиминиран от борбата.

Домакините започнаха силно двубоя и поведоха още в 5-ата минута чрез Стаал. До края на първата третина двата отбора не успяха да си отбележат попадения. През втората част гостите от Бостън възстановиха равенството чрез Савард, който се разписа в 3-ата минута на частта.

Последната третина бе много силна за домакините, които отбелязаха цели три попадения и напълно заслужено се поздравиха с победата. Йокинен направи 2:1 за Каролина в 3-ата минута. В 15-ата минута Самсонов покачи на 3:1 и на практика уби интригата в този мач. Само минута по-късно Стаал, с второто си попадение в двубоя, оформи крайното 4:1.