2. Зимни спортове
  3. Кепитълс поведе с 1:0 в плейофите срещу Питсбърг

Кепитълс поведе с 1:0 в плейофите срещу Питсбърг

В първия плейофен мач между хокейните състави на Вашингтон Кепитълс и Питсбърг Пенгуинс насред грандиозната битка на суперзвездите изпъкна талантът на един 21-годишен вратар. Симеон Варламов открадна първия мач в полза на столичани.

Роденият в Самара Варламов спаси впечатляващите 34 удара към вратата си, включително и на озовалия се сам самичък пред вратата му Сидни Крозби в заключителните моменти на втората третина. Вашингтон се поздрави с 3:2 срещу „пингвините” пред повече от 18 хиляди крещящи запалянковци във „Веризън Сентър” (Питсбърг), които през целия мач скандираха „Варли, Варли, Варли”.

Крозби все пак успя да се разпише като това се случи в четвъртата минута на първата част. Другият гол за Питсбърг отбеляза Марк Ийтън в 12-ата минута на втората част. Звездата на Вашингтон Алекс Овечкин, Дейвид Щекел, който бе един от най-полезните в своя тим и Томас Флайшман бяха точни за победителите.

Следващият мач ще се играе в ранните часове на 5 май, като домакин ще бъде Вашингтон.