2. Зимни спортове
  3. Кингс надделя над Далас с 4:1 в НХЛ

Кингс надделя над Далас с 4:1 в НХЛ

Кингс са 8-и в Западната конференция с 5 победи и 4 загуби, докато Далас са 9-и с три успеха и две поражения.

Отборът на Лос Анджелис Кингс постигна успех с 4:1 при гостуването си на Далас Старс в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Джейми Бен изведе "звездите" напред в резултата в края на първата третина, но следващите две части преминаха изцяло под контрола на гостите от Ел Ей.

Райън Смит изравни при числено превъзходство на гостите в 6-ата минута на втората третина, след което Джъстин Уилямс и Анце Копитар се разписаха по веднъж в рамките на две минути, за да се стигне до 3:1 в полза на "кралете" преди края на втората част.

Уейн Симъндс оформи крайното 4:1 две минути преди финалната сирена, когато домакините предприеха отчаяна офанзива и оставиха мрежата си празна, за да подсилят редиците си с още един нападател.