2. Зимни спортове
  3. Китайци доминират при спортните двойки на турнира по фигурно пързаляне

Китайци доминират при спортните двойки на турнира по фигурно пързаляне

Бившите световни шампиони Сюе Шън/Чжао Хунбо (Китай) спечелиха олимпийското злато при спортните двойки на турнира по фигурно пързаляне на зимните олимпийски игри във Ванкувър

Бившите световни шампиони Сюе Шън/Чжао Хунбо (Китай) спечелиха олимпийското злато при спортните двойки на турнира по фигурно пързаляне на зимните олимпийски игри във Ванкувър. Шън и Хунбо събраха общо 216.57 точки след волната програма, а титлата е първа за Китай в тази дисциплина.

Вчера, след кратката програма, Сюе Шън и Чжао Хунбо бяха лидери в класирането със 76.66 точки. На второ място в крайното подреждане са други китайци Цин Пан и Цзюян Тун, които събраха 213.31 точки. Бронзовите медали останаха за Альона Савченко и Робин Шолкови от Германия - 210.60 точки.

Действащите европейски шампион Юко Кавагучи и Александър Смирнов от Русия останаха на четвърта позиция. Китайците Сюе Шън и Чжао Хунбо, които са семейство, спряха 46-годишната руска доминация при спортните двойки на олимпийски игри.

Шън и Хунбо, който се завърнаха на леда след 3-годишно отсъствие, са бронзови медалисти от Солт Лейк Сити 2002 и Торино 2006.