2. Зимни спортове
  3. Колорадо помете и Бостън Бриунс - 4:3 за „Лавините”

Колорадо помете и Бостън Бриунс - 4:3 за „Лавините”

Колорадо Аваланш записа четвърта победа от началото на сезона в НХЛ и общо трета в редовното време. Рано тази сутрин Аваланш победи силния отбор на Бостън Бруинс с 4:3 в спортния център „ТиДи Гардън"

Колорадо помете и Бостън Бриунс  - 4:3 за „Лавините”
Колорадо Аваланш записа четвърта победа от началото на сезона в НХЛ и общо трета в редовното време. Рано тази сутрин Аваланш победи силния отбор на Бостън Бруинс с 4:3 в спортния център „ТиДи Гардън”.

Колорадо, за които доста експерти предрекоха да останат далеч от борбата за плейофите, не споделят тези мнения и направиха отличен старт на сезона. След като в събота Колорадо обърна Ню Йорк от 0:3 и спечели мача с дузпи, днес срещата се разви по коренно различен начин. Аваланш водеше комфортно с 4:2 в последната третина, в която Бостън успя да върне един гол, но не и да достигне до равенството.

Гостите от Колорадо поведоха с 2:0 още в първата част с голове на Милан Хайдук и Скот Ханън, които се разписаха през 37 секунди. Във втората част Бостън върна два гола чрез Марк Реки и Блейк Уийлър, но Марек Сватос възстанови преднината за гостите с гол от „пауър плей” само три минути, след като Бостън бе изравнил. Джоунс покачи за 4:2 в 16-ата минута на втората част, а последният гол в срещата отбеляза Майкъл Райдър в седмата минута от последния тайм.