2. Зимни спортове
  3. Колорадо с победа срещу Едмънтън, Ню Йорк с убедително представяне срещу Бостън

Колорадо с победа срещу Едмънтън, Ню Йорк с убедително представяне срещу Бостън

В нощта на събота срещу неделя в Националната хокейна лига се изиграха осем срещи от редовния шампионат. Колорадо „Аваланч” победи Едмънтън „Ойлърс” с 3:2, Ню Йорк прекъсна победната серия на Бостън

Колорадо с победа  срещу Едмънтън,  Ню Йорк с убедително представяне срещу Бостън
В нощта на събота срещу неделя в Националната хокейна лига се изиграха осем срещи от редовния шампионат.

Колорадо „Аваланч” победи Едмънтън „Ойлърс” с 3:2, като поседният гол падна в отреденото продължение.  Попаденията за Колорадо отбелязаха Смит и Тъкър, който се разписа на два пъти – вторият в продължението на срещата, донесъл победата за „Аваланч”. За Емънтън „Ойлърс се разписаха Нилсън в 11:18 минута от срещата и Редокс в 7:25 мин на втората част.

Отборът на Бостън „Бруинс” пропиля голяма част от времето в  срещата си с Ню Йорк Рейнджърс, опитвайки се да докаже, че именно те са отборът доминиращ в Източната конференция. „Рейнджърите” , от друга страна се нуждаеха само от шест минути  за да докажат защо са лидер в класирането.

Найджъл Доус, Маркус Наслунд и Крис Друри, с единственото попадение в продължението, донесоха победата с 3:2 за Ню Йорк, които прекъснаха победната  серия от пет мача на Бостън.