2. Зимни спортове
  3. Койотите удариха Детройт с 5:4 след продължения

Койотите удариха Детройт с 5:4 след продължения

Финикс Койотс записа трудна победа при визитата си на Детройт Ред Уингс в поредна среща от първенството на НХЛ на САЩ и Канада. Койотите се наложиха над тима от Моторния град с 5:4 след продължение, като в герой се превърна Шейн Дуън, който вкара 3 минути и 50 секунди след началото на овъртайма.

Гостите от Аризона се добраха до допълнителното време, след като изоставаха с два гола минута и половина преди финалната сирена. При резултат 4:2 в полза на Червените криле се разписаха последователно Кийт Яндъл, който вкара две шайби в срещата,и Ед Йовановски, който оползотвори едно от трите завършващи подавания на Дуън в мача.

Никлас Лидстьом се отчете с две попадения за домакините, за които стражът им Джими Хауърд направи 32 спасявания. Неговият колега Иля Бризгалов пък отрази същия борй изстрели, отправени към неговата врата.

В друга интересна среща, в която паднаха 9 гола, най-резултатният тим в Лигата - Вашингтон Кепитълс, разби като гост Ню Йорк Айлендърс със 7:2. Александър Сьомин вкара два гола, като и двете му шайби станаха след самостоятелни акции. Това бе седма поредна победа на Столичани, които вече имат отбелязани средно по 3.74 гола на мач.

Останалите попадения за Вашингтон в зала "Насау Колизеум" Брендън Морисън, Майк Нубъл, Джон Ърскин, Джейсън Химера и Бруукс Лейч.