2. Зимни спортове
  3. Краси Анев 23-ти в спринта в Оберхоф

Краси Анев 23-ти в спринта в Оберхоф

Победител стана руснакът Дмитрий Малишко

Българският биатлонист Красимир Анев се класира на 23-то място в спринта на 10 километра при мъжете в Оберхоф (Германия).

Състезанието е от надпреварата за Световната купа по биатлон. Анев направи само един пропуск при двете си влизания на огневия рубеж, като пропусна една мишена при втората си стрелба. Българинът преодоля трасето за 26.20,7 минути, оставайки на 1.12,8 минути от победителя Дмитрий Малишко.

Руският биатлонист също направи един пропуск в стрелбата, като финишира с време 25.07,9 минути. Втори остана Евгени Гараничев, също от Русия. За място на почетната стълбичка се пребори и норвежецът Емил Хегле-Свендсен, който бе по-бавен от победителя с 13,1 секунди.

Владимир Илиев остана на 32-ро място, Михаил Клечеров е 69-и, а Иван Златев е 79-и. Състезанието завършиха 97 биатлонисти.
В класирането за малката Световна купа в спринта лидер е Мартен Фуркад от Франция със 158 точки. Владимир Илиев е на 34-о място с 47 точки, а Красимир Анев е на 38-а позиция с 39 точки.

В генералното класиране за Световната купа води Фуркад с 417 точки. Красимир Анев е на 34-о място с 81 точки, а Владимир Илиев е 37-и със 78 точки.