2. Зимни спортове
  3. Краси Анев 24-и във втория старт в Йостерсунд

Краси Анев 24-и във втория старт в Йостерсунд

Норвежецът Емил Хегле Свендсен спечели спринта на 10 км мъже в Йостерсунд (Швеция), втори старт за сезона. Свендсен триумфира и преди два дни, когато отвя конкуренцията на 20 км индивидуално. Втори днес остана Оле Ейнар Бьорндален. Легендарният биатлонист водеше до финала, но падна малко преди него и това му коства успеха.

Свендсен финишира с една грешка за 25 минути. Бьорндален остана на 1.9 секунди зад него без грешка при стрелбата. Трети е французинът Мартин Фуркаде. Призовата тройка се повтори от онзи ден.

Много добро представяне направи българинът Красимир Анев. Той завърши 24-и без грешка в двете си стрелби и ще участва в преследването утре. Анев започна с 18-о място преди два дни.

Владимир Илиев остана 77-и, а Мирослав Кенанов е на 94-ата позиция. Михаил Клечеров не взе участие.