2. Зимни спортове
  3. Красимир Анев 18-и в първия мъжки старт по биатлон

Красимир Анев 18-и в първия мъжки старт по биатлон

Българският състезател Красимир Анев завърши на престижното 18-о място в първия старт от Световната купа по биатлон за сезона – 20 км индивидуално на минусовите температури в Йостерсунд (Швеция). Нашият представител закъсня с 2:51,8 мин от победителя – олимпийският шампион от Ванкувър в същата дисциплина Емил Хегле Свендсен.

Останалите българи завършиха далеч по-назад от Анев. Владимир Илиев остана 54-и, а Михаил Клечеров – 73-и.

Сънародникът на победителя Свендсен - Оле Ейнер Бьорндален, остана втори, а трети - Мартин Фуркаде от Франция.

Победителят получава 60 точки. Анев ще запише първи 23 точки този сезон.