2. Зимни спортове
  3. Кросби донесе победата на Питсбърг над Бъфало

Кросби донесе победата на Питсбърг над Бъфало

Освен това Кросби се изравни на върха в голмайсторската листа с Патрик Марлу. Двамата имат по 37 шайби за този сезон.

Сидни Кросби отбеляза три гола в интервал от 8 минути във втората част, за да помогне за успеха на Питсбърг Пингуинс с 5:4 над Бъфало Сейбърс. Освен това Кросби се изравни на върха в голмайсторската листа с Патрик Марлу. Двамата имат по 37 шайби за този сезон.

Хеттрикът на Кросби бе третият за сезона и пети в неговата кариера.

Джордан Щаал и младият Марк Летесту също вкараха за Пингуинс на вратаря на олимпийския тим на САЩ Райън Милър.

Дерек Рой и Томас Ванек отбелязаха две попадения в рамките на 48 секунди срещу стража на Канада за Олимпиадата във Ванкувър Марк-Андре Фльори. Тим Кенеди вкара за 3:1, но Пингуинс обърна развоя на мача след четири безответни попадения.

След като удържа преднината си от два гола за по-голямата част от времето, Пингуинс я задържа до самия край. Джейсън Поминвайл от Сейбърс вкара при меле три минути преди края.