2. Зимни спортове
  3. Лами-Шапюи с пета победа за сезона в северната комбинация

Лами-Шапюи с пета победа за сезона в северната комбинация

Джейсън Лами-Шапюи записа петата си победа за сезона в Световната купа по северната комбинация германския зимен център Шонах и се доближи до спечелването на трофея.

Въпреки че бе едва 4-ти след ски-скока с 91.5 метра, той измина 10-километровото ски-бягане за 21:34.5 минути и постигна 10-ти успех в кариерата си, съобщава БТА.

Павел Хурави (Чехия) остана втори, на 2.1 секунди, а трети, на 4.4 секунди е Алесандро Питин (Италия).

Лами-Шапюи води в генералното класиране за Световната купа след 14 от общо 19 старта с актив от 969 точки и може да спечели титлата още следващия уикенд в Зеефелд (Австрия). Втори е Феликс Готвалд (Австрия) с 589 точки, а трети - Магнус Моан (Норвегия) с 542 точки.

Утре в Шонах е отборното състезание в северната комбинация.