2. Зимни спортове
  3. Легендата Армин Цьоглер спечели втория старт от СК по пързаляне с едноместна шейна

Италианската легенда в спускането с едноместна шейна Армин Цьоглер показа, че дори на 35 години няма равен с любимия си спорт

Италианската легенда в спускането с едноместна шейна Армин Цьоглер показа, че дори на 35 години няма равен с любимия си спорт. Полицаят от Mеран спечели втория старт от Световната купа, провел се в Инсбрук.

Двукратният олимпийски златен медалист постигна 47-а победа в състезания за Световната купа. Изкуственото трасе той успя да покрие за време от 37.988 секунди. Неговият съотборник Вилфред Хюбер завърши на .097 секунди след него. Трети остана руснакът Виктор Книб на 103 хилядни след победителя. Цьоглер спечели и първия за сезона старт в Калгари.

Класиралият се на второ място направи решителна крачка към класиране за зимните Олимпийски игри. Участието му на форума ще бъде седмо по ред, постижение ненадминато в световен мащаб. Руснакът Книб на свой ред записа най-добро класиране в кариерата си.

Във временното подреждане италианецът води със сбор от 200 точки. Втори със 131 е Давид Мьолер от Германия. Неговият сънародник Феликс Лох със 120.